Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 października. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
13/09/2023 - 15:20

Nie otwierała drzwi, a z jej mieszkania dobiegał przeraźliwy dźwięk. Przed blokiem zaroiło się od służb

W jej mieszkaniu uruchomił się alarm czujki pożarowej. Mimo pukania do drzwi, starsza kobieta nie reagowała. To wzbudziło podejrzenia sąsiadów, którzy obawiali się, że staruszka może potrzebować pomocy. Nie zastanawiając się ani chwili, zadzwonili pod numer alarmowy i wezwali służby ratunkowe.

We wtorkowy wieczór, przed godziną dwudziestą pierwszą, przed blokiem przy ulicy Sucharskiego w Nowym Sączu zaroiło się od służb ratunkowych. Strażaków, ratowników medycznych i policjantów na równe nogi postawiła informacja o starszej kobiecie, która od jakiegoś czasu nie wychodziła z mieszkania, a mimo pukania do drzwi, nie reagowała.

Seniorka mieszkała na drugim piętrze budynku wielorodzinnego. W jej mieszkaniu święciło się światło, a z wnętrza dobiegał przeraźliwy dźwięk załączonej czujki pożarowej, która ostrzegała przed zagrożeniem. Trzeba było działać szybko.

Zobacz też Nieszczęśliwy wypadek podczas wiercenia studni. W Grybowie lądował śmigłowiec LPR

Strażacy próbowali dostać się do środka, ale drzwi mieszkania były zamknięte. Zapukali w nie kilkakrotnie i po chwili ku zdziwieniu wszystkich, otworzyła je przestraszona właścicielka.

Jak się okazało, kobieta brała prysznic i nie słyszała pukania sąsiadów do drzwi. Była zaskoczona widokiem policjantów, strażaków i ratowników medycznych. Choć w jej mieszkaniu załączyła się czujka, to nie doszło do żadnego pożaru. Alarm prawdopodobnie był spowodowany rozładowaną baterią w urządzeniu.

Na szczęście tym razem wszystko dobrze się skończyło i alarm okazał się fałszywy. Wielkie wyrazy uznania należą się sąsiadom, którzy zachowali czujność i zachowali się wzorowo. ([email protected] Fot. Ilustracyjna TK)Dziękujemy za przesłanie błędu