Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
13/03/2024 - 11:45

Nie mieli żadnej litości! Policyjne łowy na ulicach miasta. Wystawili dziesiątki mandatów

Policjanci kolejny raz ruszyli na łowy. Tym razem wszystko w związku z podejrzeniem nielegalnych wyścigów. Wystawionych zostało blisko 30 mandatów. Są już zapowiedzi kolejnych podobnych kontroli.

Nielegalne wyścigi w Limanowej

Policjanci zatrzymują kierowców nie tylko w ciągu dnia. Nie tak dawno ruszyli na łowy już po zmroku. To była akcja zakrojona na szeroka skalę. Wszystko działo się kilka dni temu w Limanowej.

Zaczęło się od zgłoszenia mówiącego o kierowcach stwarzających zagrożenie przy ul. Bronisława Czecha. Policjanci udali się więc na miejsce. - Celem działań prewencyjno–kontrolnych było zapobieganie niebezpieczeństwom, jakie wiążą się z driftem i ewentualnymi nielegalnymi wyścigami samochodowymi na ulicach miasta - informuje limanowska komenda.

Mandatowe łowy w Limanowej 

Funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny oraz głośność pojazdów. Łącznie było ich ponad 30. Nie zabrakło również kontroli trzeźwości kierujących.

Zakończyło się na mandatowych żniwach. Mundurowi wystawili ich 28. Dodatkowo zatrzymali 1 dowód rejestracyjny. Coś takiego z pewnością nie zdarza się często. - Podobne działania będą kontynuowane - deklaruje limanowska komenda.

Przypomnijmy, że nie tak dawno podobną akcję przeprowadzili policjanci w Nowym Sączu. Mandaty sypały się wówczas na popularnym “jojku”. W kilku przypadkach skończyło się nawet zatrzymaniem prawa jazdy. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu