Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
20/04/2017 - 07:35

Napad na sklep całodobowy w Nowym Sączu! Jeden ze sprawców już zatrzymany

Kasa fiskalna plus gotówka to łup idealny? Sprawcom napadu na sklep całodobowy pewnie tak się wydawało, ale długo się nim nie nacieszyli. Bo jednego już złapano i teraz najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Za kradzież rozbójniczą, zgodnie z art. 281 kodeksu karnego, grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Ale od początku.

Do napadu doszło w nocy z 13 na 14 kwietnia. - Tej nocy po godzinie 3.00, dwóch mężczyzn weszło do całodobowego sklepu. Początkowo próbowali zaabsorbować swoim zachowaniem dwie ekspedientki, ale zamierzonego celu nie osiągnęli i wyszli – relacjonuje przebieg zdarzenia mł. asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

Zobacz też: Napad na jubilera w Nowym Sączu. Poznajesz tego mężczyznę?

Sprawcy się nie poddali i wrócili za kilkanaście minut. Ukradli kasę fiskalną z gotówką. Wartość łupu oszacowano na 4 tys. zł.

 - Jeden ze sprawców, bezpośrednio po kradzieży przytrzymał za ubranie jedną z ekspedientek i odciągnął ją w głąb sklepu, by umożliwić ucieczkę ujętemu przez nią drugiemu z mężczyzn – mówi policjantka.

Ucieczka się powidła, złodzieje zniknęli w okolicy, ale dosłownie kilka godzin później, przed godziną 14.00 na ulicy Nawojowskiej, policjanci prewencji zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jednego ze sprawców.

Zobacz też: Wyleciał z drogi, skosił latarnię i dostał 500 zł mandatu. Na Radzieckiej

26-letni sądeczanin został zatrzymany – był pijany,  ale po wytrzeźwieniu natychmiast usłyszał zarzuty i trafił do aresztu tymczasowego. Policja natomiast szuka drugiego z mężczyzn a dzięki monitoringowi jego rysopis jest pełny.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne KMP w Nowym Sączu

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu