Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
09/01/2018 - 17:55

Napad na aptekę w Szczawnicy. Zatrzymani mieszkańcy Sądecczyzny

Policjanci z Krościenka n/Dunajcem oraz Nowego i Starego Sącza zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Sądecczyzny podejrzewanych o napad z bronią w ręku na aptekę w Szczawnicy. Jeden z nich został aresztowany na trzy miesiące, wobec drugiego zatrzymanego prokurator zastosował m.in. poręczenie majątkowe.

Do napadu w aptece mieszczącej się w centrum Szczawnicy doszło 22 grudnia ubiegłego roku. Było około godz. 16, gdy wszedł do niej zamaskowany mężczyzna i zagroził ekspedientce przedmiotem, który do złudzenia przypominał broń palną. Napastnik zażądał pieniędzy. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie zrabował kilkaset złotych. Następnie zbiegł w nieznanym kierunku.

Policjanci z komisariatu w Krościenku (powiat nowotarski) pracowali kilka tygodni nad sprawą angażując się w nią m.in. operacyjnie. Ich trud się opłacił.

4 stycznia funkcjonariusze wspierani przez policjantów z Nowego i Starego Sącza zatrzymali dwóch młodych mężczyzn

- 27-letni mieszkaniec Piwnicznej-Zdroju został zatrzymany w tym dniu w Nowym Sączu – mówi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. – Funkcjonariusze zatrzymali również 28-letniego mieszkańca Czerńca.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.  Prokurator nadzorujący śledztwo zastosował wobec mieszkańca Piwnicznej dozór policji oraz poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. złotych. Wobec drugiego zatrzymanego – mieszkańca Czerńca sąd zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

IM., Fot. i źródło: KWP w Krakowie

Napad na aptekę w Szczawnicy
Policjanci z Krościenka n/Dunajcem oraz Nowego i Starego Sącza zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Sądecczyzny podejrzewanych o napad z bronią w ręku na aptekę w Szczawnicy


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)