Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
03/02/2023 - 13:50

Nagle przewróciła się na przejściu dla pieszych, a jej serce przestało bić. Długo ją reanimowali

Przechodząc na przejściu dla pieszych na drugą stronę drogi, nagle przewróciła się, a jej serce przestało bić. Policjanci wspólnie z lekarzem, który przechodził w pobliżu, bardzo długo ją reanimowali.

Te dramatyczne sceny rozegrały się w Krakowie w rejonie ulicy Zwierzynieckiej.  Starsza kobieta przechodząc na oznakowanym przejściu dla pieszych na drugą stronę drogi, nagle zasłabła, przewróciła i straciła przytomność, a jej serce przestało bić.

Zobacz też Tragedia w gminie Chełmiec. Gdy go znaleźli, już nie żył. Zmarzł? 

Osoby, które widziały całe zdarzenie, zatrzymały przejeżdżający w pobliżu radiowóz i poprosiły o pomoc policjantów. Funkcjonariusze – st. post. Mateusz Bednarek i post. Karol Płocic – natychmiast ruszyli we wskazane miejsce. Zastali tam nieprzytomną 70-latkę.  

Jeden z policjantów natychmiast rozpoczął reanimację, a drugi o całym zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego i wezwał pogotowie ratunkowe. Po chwili do funkcjonariuszy podszedł mężczyzna, który okazał się lekarzem i wspólnie z mundurowymi kontynuował reanimację seniorki.

Zobacz też Pół godziny szukali pod śniegiem. Gdy go znaleźli, zaczęli walkę o życie

Po jakimś czasie na miejsce dotarła karetka pogotowia ratunkowego. Medycy przejęli pacjentkę. Okazało się, że prowadzone przez policjantów i lekarza czynności ratunkowe przywróciły kobiecie akcję serca. Załoga pogotowia ratunkowego przewiozła 70-latkę do szpitala. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG / KMP Kraków)Dziękujemy za przesłanie błędu