Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
16/04/2024 - 14:35

Na "sądeckiej drodze śmierci" omal nie doszło do tragedii. Kierowca ledwo trzymał się na nogach

Na drodze krajowej 75, którą niektórzy nazywają "sądecką drogą śmierci", omal nie doszło do tragedii. Wszystko przez nietrzeźwego kierowcę, który choć ledwo trzymał się na nogach, wsiadł za kierownicę i ruszył w drogę. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 3 promile alkoholu.


Wszystko wydarzyło się 13 kwietnia na drodze krajowej 75, która przebiega przez Sądecczyznę. U jednego z kierowców niepokój wzbudził styl jazdy kierującego audi, który nie potrafił utrzymać prawidłowego toru, a na łukach zjeżdżał na pobocze.

- Mężczyzna podejrzewał, że jadący przed nim kierowca może być pod wpływem alkoholu, dlatego gdy ten skręcił na stację paliw, natychmiast pojechał za nim, by to sprawdzić. Kiedy otworzył drzwi zaparkowanego audi, poczuł woń alkoholu, dlatego też szybko wyjął kluczyki ze stacyjki, by uniemożliwić mężczyźnie dalszą jazdę - informuje Aneta Izworska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. 

Zobacz też Najpierw spowodował kolizję, potem próbował uciec. Sporo miał na sumieniu

Kierowca wyszedł z pojazdu i zataczając się, zaczął się oddalać. W tym czasie na stację przyjechał będący poza służbą policjant Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju. Kiedy dowiedział się o tym, co się stało, ujął wskazanego mężczyznę i wezwał na miejsce patrol policji.

Policjanci zatrzymali kierowcę audi, a następnie przewieźli go do komendy, gdzie przeprowadzone badania retrospekcyjne stanu trzeźwości wykazały, że mężczyzna miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu.

- Mundurowi zatrzymali 56-latkowi prawo jazdy, a po wykonanych czynnościach został przekazany wskazanej osobie. Z kolei pojazd, którym się poruszał, trafił z powrotem do właściciela - dodaje Aneta Izworska. 

Zobacz też Był tak pijany, że ledwo trzymał się na nogach. Chwilę później doszło do nieszczęścia

Teraz sprawą mieszkańca powiatu nowosądeckiego zajmie się sąd. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi m.in. do 3 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Ponadto zgodnie z nowymi przepisami, sąd będzie mógł orzec karę finansową w wysokości wartości samochodu, który 56-latek prowadził pod wpływem alkoholu. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu