Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
13/12/2019 - 11:35

Na Sądecczyźnie będzie bezpieczniej. Policja ma nową porcję odblasków

W porze jesienno-zimowej, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest ograniczona, odblaski mogą uratować pieszym życie. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają. Wciąż noszą ciemne ubrania bez dodatkowych elementów odblaskowych. Takie osoby w ogóle nie są widoczne dla kierowców i niewiele trzeba, aby doszło do tragedii.

O tym, jak bardzo ważne są odblaski, doskonale wiedzą sądeccy policjanci. Podczas różnorodnych akcji i spotkań profilaktycznych z mieszkańcami Sądecczyzny, funkcjonariusze przekazują elementy odblaskowe.

Zobacz też Chcesz przeżyć? Zabłyśnij w ciemności - pamiętaj o odblaskach!

O bezpieczeństwo sądeczan troszczy się również Caritas Diecezji Tarnowskiej, które za pośrednictwem diecezjalnego duszpasterza kierowców ks. Damiana Migacza, przekazało tysiąc odblasków na ręce komendanta sądeckiej policji insp. Jarosława Tokarczyka.   

Spotkanie, w którym uczestniczył również zastępca komendanta mł. insp. Adam Bukański oraz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Albert Kogut, było okazją do rozmowy na temat poprawy bezpieczeństwa ma sądeckich drogach, a także do wymiany doświadczeń dotyczących szerzenia mody na noszenie elementów odblaskowych.

 - Piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny – przestrzegają sądeccy policjanci.

Przypomnijmy. Pieszy może poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku.

RG [email protected], Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe