Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
06/01/2017 - 18:55

Mystków: Dwadzieścia tysięcy piskląt spłonęło w kurniku. Strażacy walczyli z ogniem całą noc (ZDJĘCIA!)

Przez całą noc strażacy PSP i OSP z całej Sądecczyzny i Krakowa gasili w tęgim mrozie pożar fermy drobiu w Mystkowie (gmina Kamionka Wielka). Z ogniem zmagało się prawie pięćdziesięciu ratowników. Kurnika, w którym znajdowało się prawie dwadzieścia tysięcy piskląt nie udało się uratować.

Strażacy otrzymali wezwanie o pomoc w czwartkowy wieczór po godz. 21.00. W Mystkowie palił się potężny kurnik. W środku znajdowało się mnóstwo piskląt. Kiedy pierwsze zastępy ratowników dotarły na miejsce potężny budynek płonął.

- Dach obiektu o wymiarach 110 na 13 m. zapadł się do środka – powiedział portalowi Sądeczanin.info st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu, który dotarł na miejsce pożaru. – Kurnik znajdował się w znacznej odległości od innych budynków. Pożar ten zakwalifikowaliśmy jako bardzo duży.

W akcji gaśniczej brało udział prawie siedemnaście zastępów strażaków PSP i OSP z całej Sądecczyzny. Do Mystkowa ściągnięto także ratowników z grupy operacyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie oraz Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. Przyjechały również dwie potężne strażackie cysterny wypełnione wodą.

Zobacz także: Auto wpadło do rowu na obwodnicy między Starym Sączem, a Brzezną

- Działania były prowadzone w bardzo trudnych warunkach. Temperatura powietrza spadła tej nocy do minus dziesięciu stopni Celsjusza. Sypał śnieg. Woda zamarzała w wężach – dodaje komendant Motyka.

Teren wokół kurnika, na którym gromadziła się woda pokrył się lodem.

Budynku nie udało się, niestety uratować. Wraz z nim spaliło się prawie dwadzieścia tysięcy piskląt.

Jeszcze dzisiaj rano strażacy z miejscowej jednostki OSP dozorowali miejsce zdarzenia.

Przyczyna pożaru jest nieustalona.

 (MACH), Fot. PSP w Nowym Sączu.

Mystków, pożar kurnika


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)