Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
09/10/2018 - 14:00

Muszyna: wandale zniszczyli ogrody sensoryczne

Grupa pięciu młodych osób zdewastowała ogrody sensoryczne w Muszynie. Na szczęście są już w rękach policjantów. Grozi im nawet 5 lat więzienia.

20 września ktoś zdewastował ogrody sensoryczne w Muszynie. Zniszczył kilka lamp oświetleniowych, fragment drewnianego ogrodzenia i kamerę monitoringu. Wandale wyrwali też zawiasy kosza na śmieci oraz drzwi przenośnej toalety.

Zobacz też Postawiła służby na równe nogi. W jej mieszkaniu strażacy znaleźli pocisk

Policjanci ustalili, że ogrody zdewastowała grupa młodych osób. Funkcjonariusze przesłuchali świadków oraz sprawdzili monitoring. Już kilka godzin po zdarzeniu śledczy wytypowali pięciu sprawców.

- Trzech z nich policjanci zatrzymali 4 października, na terenie gmin Muszyna i Łabowa – informuje Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Dwóch z nich ma 17 lat, a jeden 23 lata. Cała trójka usłyszała zarzut uszkodzenia mienia. W poniedziałek 8 października taki sam zarzut usłyszał ich 20-letni kolega. Piąty, a zarazem najmłodszy ze sprawców ma 16 lat. Z uwagi na jego wiek zajmie się nim sąd rodzinny.

- Wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu, a za popełnione przestępstwo grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia policjantka.

RG [email protected], Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu