Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
05/08/2016 - 18:30

Muszyna: Pożar w elektrowozie. Ewakuacja pasażerów

Prawie pięćdziesięciu pasażerów zostało dzisiaj (5 sierpnia) ewakuowanych na stacji kolejowej w Muszynie, po tym, jak w pociągu osobowym relacji Krynica-Warszawa, którym podróżowali, zapaliła się lokomotywa. Nikomu, na szczęście, nic się nie stało.

Służby ratownicze zostały zaalarmowane o zdarzeniu po południu, około godz. 16.00. Elektrowóz ciągnący osobowy skład zapalił się. Pociąg stał  na jednym z peronów stacji kolejowej w Muszynie.

Pożar pociągu w Muszynie

Do działań błyskawicznie pojechali strażacy PSP z Krynicy Zdroju i OSP z Muszyny i Muszyny-Folwarku. Zaangażowani byli w nie również policjanci, pracownicy Służby Ochrony Kolei, Pogotowia Energetycznego, a także Straż Miejska.

- Kiedy ratownicy dotarli na miejsce pożaru okazało się, że wybuchł on w elektrowozie pociągu osobowego relacji Krynica-Zdrój-Warszawa – poinformował portal Sądeczanin.info dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. – W lokomotywie paliła się izolacja przewodów elektrycznych.

Z pociągu, jeszcze przed przyjazdem Straży Pożarnej, pracownicy PKP ewakuowali prawie pięćdziesięciu podróżujących pasażerów. Ani obsłudze pociągu, ani pasażerom nic się, na szczęście, nie stało.

Pożar pociągu w Muszynie

- Maszynista pociągu próbował, za pomocą dwóch gaśnic śniegowych, ugasić pożar, ale okazało się to nieskuteczne – mówi dyżurny KM PSP w Nowym Sączu.

Strażacy szybko ugasili ogień. Pożar, na szczęście, nie rozprzestrzenił się na wagony. Ogień zniszczył w elektrowozie przewody elektryczne.

Zobacz także: Stary Sącz: Z butli wyciekał gaz. Mogło być groźnie

Ratownicy po ugaszeniu pożaru sprawdzili elektrowóz kamerą termowizyjną.

Podczas akcji odłączone było napięcie w trakcji elektrycznej i wstrzymany był ruch pociągów.

(MACH), Fot. PSP w Nowym Sączu.

Pożar pociągu na stacji w Muszynie


Dziękujemy za przesłanie błędu