Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
10/07/2020 - 14:10

Musiał uciekać z płonącego auta. Jego samochód zapalił się w trakcie jazdy

To już prawdziwa plaga. Niemal co kilka dni na Sądecczyźnie płoną samochody. Do pożarów najczęściej dochodzi w trakcie jazdy. Podobnie było dzisiaj rano w Nowym Sączu.

Dochodziła godzina 8, jak na ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu, przez którą przebiega droga krajowa numer 75, wybuchł pożar. Podczas jazdy zapalił się samochód marki Fiat Panda. Spod maski pojazdu zaczął wydobywać się dym. Kierowca natychmiast zatrzymał auto i próbował samodzielnie ugasić pożar za pomocą gaśnic proszkowych.

Po chwili na miejsce dotarli strażacy. Samochód znajdował się na pasie skrętu w prawo i nie powodował żadnych utrudnień w ruchu. Autem podróżował sam kierowca, który wyszedł z tego pożaru bez szwanku i nie skarżył się na żadne dolegliwości.

Strażacy zakręcili w aucie zawór instalacji LPG i rozłączyli akumulator. Na koniec sprawdzili kamerą termowizyjną komorę silnika i przelali wodą elementy o podwyższonej temperaturze. Na tym zakończyła się trwająca niespełna pół godziny akcja gaśnicza.

Zobacz też Pechowy czwartek na sądeckich drogach. Najpierw śmiertelny wypadek, potem pożar

To już kolejny pożar samochodu na drodze krajowej numer 75 w ostatnich dniach. Przypomnijmy. W czwartek w Tęgoborzy strażacy gasili pożar dostawczaka, którym przewożone były meble. Niestety niewiele udało się uratować.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy Sącz







Dziękujemy za przesłanie błędu