Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
15/07/2023 - 08:20

Miała tylko „odpędzić złe uroki”. Aż trudno uwierzyć w to, co stało się potem

Uwierzyła kobiecie, która twierdziła, że ma moc odpędzania złych uroków. Gdy zorientowała się, że to oszustwo, było już za późno. Nieznajoma ukradła jej 12 tysięcy złotych.

Kilka dni temu do 73-letniej mieszkanki powiatu nowotarskiego przyszła nieznajoma kobieta, która w rozmowie przekazała, że na posesji seniorki znajduje się „zakopany pęk włosów” i przynosi on pecha gospodyni. Kobieta przekonywała, że ma moc odpędzania złych uroków. Po namowach, gospodyni zgodziła się na odprawienie obrzędów, aby odgonić złe moce. Warunkiem jednak było przyniesienie z domu wszystkich oszczędności i zawinięcie ich w ręcznik.

- Podczas odprawiania obrzędów, kobieta nakazała 73-latce modlić się ze spuszczonym wzrokiem. Po zakończeniu poleciła schować ręcznik z gotówką do wersalki i nie wyjmować przez kolejne trzy dni, a następnie opuściła posesję – informuje podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Zobacz też Zrobił coś strasznego. Gdy go znaleźli, było już za późno. Miał 36 lat

Po chwili właścicielka sprawdziła zawartość ręcznika. Okazało się, że zniknęła połowa gotówki. Złodziejka ukradła seniorce 12 tysięcy złotych. O całym zdarzeniu została poinformowana policja, która teraz prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Choć ta historia przytrafiła się mieszkance sąsiedniego powiatu nowotarskiego, to ci sami oszuści również mogą pojawić się na Sądecczyźnie, dlatego bądźcie czujni.

- Przestrzegamy przed kontaktem z osobami nieznajomymi, które przychodzą do naszego domu. Nigdy nie wiemy jakie mają wobec nas intencje. W żadnym wypadku nie informujmy, ile gotówki posiadamy w swoim domu oraz nie przekazujmy nieznajomym swoich oszczędności. Nie dajmy się oszukać i okraść – apelują policjanci. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu