Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
09/07/2019 - 13:05

Łuna ognia nad Stróżami. To była mordercza walka z czasem [ZDJĘCIA]

Miniona noc była bardzo pracowita dla strażaków z Nowego Sącza oraz gminy Grybów. O godzinie 1.30 zostali postawieni na równe nogi i ruszyli do Stróż, gdzie płonął warsztat stolarski.


- Łunę ognia widzieliśmy już od remizy – informują strażacy ze Stróż. Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, budynek był już cały w ogniu. Paliły się również krzewy ozdobne oraz samochód. W pobliżu znajdował się dom, który również był zagrożony pożarem.

Zobacz też Z ostatniej chwili: kraksa w Starym Sączu. Na szczęście obyło się bez rannych

Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Polewali wodą palący się warsztat, samochód i krzewy ozdobne oraz dom, aby nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Następnie sprawdzili budynek mieszkalny za pomocą kamery termowizyjnej.

W chwili wybuchu pożaru w domu przebywało pięć osób dorosłych i jedno 7-letnie dziecko. Właścicielka posesji źle się poczuła, dlatego mieszkańcy wezwali karetkę pogotowia ratunkowego. Ratownicy medyczni udzielili jej pomocy, ale nie było potrzeby, aby jechała do szpitala.

Przez cztery i pół godziny z żywiołem walczyło 61 strażaków. Ratownicy sprawdzili kamerą termowizyjną uszkodzony samochód oraz drewniany garaż, ale na szczęście urządzenia nie wykazały zarzewi ognia i podwyższonej temperatury. Następnie strażacy rozebrali część obicia drewnianego ściany na budynku mieszkalnym i dokładnie przelali wodą.

Gdy ogień udało się już ugasić, strażacy zajęli się rozbiórką konstrukcji budynku warsztatu. Wynieśli spalone elementy na zewnątrz i wszystko jeszcze raz dokładnie przelali wodą. Przewietrzyli budynki i sprawdzili je na obecność tlenku węgla. Następnie rozebrali w całości więźbę dachową oraz konstrukcję drewnianą na budynku warsztatu.

Podczas akcji gaśniczej policjanci kierowali ruchem wahadłowo na drodze wojewódzkiej. Akcja gaśnicza zakończyła się dopiero po godzinie 6. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze co było przyczyną pożaru. Odpowiedź na to pytanie da policyjne dochodzenie.

RG [email protected], Fot. OSP Stróże / PSP Nowy Sącz

Łuna ognia nad Stróżami. Z pożarem walczyło 61 strażaków
Przez cztery i pół godziny strażacy walczyli z pożarem zabudowań gospodarczych oraz warsztatu stolarskiego. Dzięki sprawnej akcji udało się uratować dom.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020