Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
15/10/2020 - 19:45

Limanowa: lekarze walczyli o jego życie. Niestety, pieszy zmarł w szpitalu

Lekarze z limanowskiego szpitala walczyli o życie 45-letniego mężczyzny, który dzisiaj rano został potrącony przez samochód. Niestety jego obrażenia były bardzo poważne i lekarze byli bezsilni. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Jak na razie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o przyczynach wypadku. Na ten moment wiadomo jedynie tyle, że kierowca samochodu osobowego był trzeźwy.

Pechowo rozpoczął się czwartek na limanowskich drogach. Około godziny szóstej na ulicy Witosa w Limanowej doszło do strasznego wypadku. Samochód Volkswagen Passat potrącił pieszego, który na pasach przechodził na drugą stronę drogi.

Zobacz też Dzisiaj pogrzeb tragicznie zmarłego 23-latka. Zginął w wypadku w Bobowej

Autem kierował 31-letni mężczyzna, który wyszedł z tego wypadku bez szwanku. Mniej szczęścia miał 45-letni pieszy, który w ciężkim stanie został zabrany do limanowskiego szpitala.Lekarze walczyli o jego życie, ale byli bezsilni. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

- Kierujący samochodem był trzeźwy – poinformowała naszą redakcję asp. Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji.

Mundurowi prowadzą czynności dochodzeniowe  i ustalają, jak doszło do tego wypadku i kto zawinił. ([email protected] Fot. Ilustracyjna)

PAMIĘTAJ!

  • Elementy odblaskowe powinny być tak umieszczone tak aby były widoczne w światłach samochodów, czyli zarówno z przodu jak i z tyłu sylwetki.
  • Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
  • Pieszy potrącony przez samochód jadący z prędkością 60 km/h ma 15 proc. szans na przeżycie, a z prędkością 50 km/h około 40 proc..
  • W nocy, zwłaszcza na słabo oświetlonych drogach pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego samochodem z odległości około 20 metrów, jeśli ma na sobie jasne ubranie z odległości aż 50 metrów, jeżeli ma na sobie elementy odblaskowe, to z odległości większej niż 150 metrów!


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)