Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
22/06/2021 - 15:40

Leżał nieprzytomny na torach. Chwilę później tamtędy miał przejeżdżać pociąg

Był tak pijany, że położył się na torach kolejowych, którymi chwilę później miał przejeżdżać pociąg. Aż strach pomyśleć jak mogła zakończyć się ta historia, gdyby nie czujność i błyskawiczna reakcja policjantów.

58-letni mieszkaniec Krakowa miał więcej szczęścia niż promili. Był tak pijany, że położył się na torach kolejowych przy ulicy Łokietka w Krakowie. Chwilę później tamtędy miał przejeżdżać pociąg.

Policjanci, którzy właśnie wyjechali z komendy, aby patrolować ulice Krakowa, zauważyli w oddali na torach kolejowych coś, co kształtem przypominało człowieka. Ponieważ tą linią kolejową porusza się bardzo dużo pociągów, policjanci zatrzymali radiowóz i pobiegli sprawdzić, czy na torach rzeczywiście leży człowiek. Szybko okazało się, że intuicja ich nie myliła.

Na torach leżał 58-letni mężczyzna, który był nieprzytomny. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Dwóch funkcjonariuszy z różnych stron zabezpieczało torowisko, a jeden z nich zatrzymał nadjeżdżający pociąg.

Kolejny policjant pobiegł do najbliższego posterunku dróżnika i powiadomił kobietę, która pełniła służbę, o konieczności zatrzymania składów zmierzających tym torem kolejowym. Pozostali mundurowi udzielili pierwszej pomocy leżącemu na torach mężczyźnie, który jak się okazało, był kompletnie pijany.

Policjanci przewieźli go do izby wytrzeźwień. Przeciwko 58-latkowi zostanie sporządzony  wniosek o ukaranie do sądu za przebywanie na torowisku. Grozi mu za to grzywna do 5000 zł. Aż strach pomyśleć, jak mogła zakończyć się ta historia, gdyby nie błyskawiczna reakcja policjantów. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna MŚ)Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021