Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
04/01/2023 - 16:00

Ledwo dostał prawo jazdy, a już je stracił. Nie uwierzycie, jaki mandat musi zapłacić

Nie dość, że pędził z wielką prędkością, to jeszcze wyprzedzał inne samochody w miejscu niedozwolonym. 21-letni pirat drogowy nie pozostał bezkarny. Dostał rekordowy mandat i stracił prawo jazdy.

21-letni mieszkaniec Małopolski wykazał się wielką bezmyślnością. Poruszając się samochodem po Zakopiance, pędził z wielką prędkością. Jakby tego było mało, na skrzyżowaniu wyprzedzał inne pojazdy. Aż strach pomyśleć, jak to się mogło zakończyć, gdyby brawurowa jazda nierozważnego mężczyzny nie została przerwana.

Zobacz też Wyprzedzał kolumnę samochodów i wtedy doszło do tragedii. Nie żyje 24-letni mężczyzna [ZDJĘCIA]

Na szczęście w tym czasie przejeżdżali tamtędy policjanci z grupy „Speed”, którzy zauważyli nadjeżdżający od strony Myślenic samochód, który poruszał się z dużą szybkością. Pomiar ręcznym miernikiem wykazał, że kierowca porusza się z prędkością 145 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali pirata drogowego. Jak się okazało, w przeszłości był już karany za podobne wykroczenia. Stróże prawa nałożyli na 21-letniego kierowcę mandat w wysokości 6000 złotych, a na jego konto trafiło aż 25 punktów karnych. Policjanci zabrali mu prawo jazdy i sporządzili wniosek o kontrolne sprawdzenie kwalifikacji. ([email protected] Fot. KWP Kraków)Dziękujemy za przesłanie błędu