Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
17/07/2021 - 16:35

Kto wyruszy na polowanie? Jest nagroda za pomoc w ujęciu mordercy

Policjanci wyznaczyli nagrodę za pomoc w zatrzymaniu poszukiwanego Jacka Jaworka albo odnalezieniu jego zwłok. Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Jest podejrzany o potrójne zabójstwo.

Do tragedii doszło 10 lipca w Borowcach koło Częstochowy. W jednym z domów jednorodzinnych znalezione zostały zwłoki małżeństwa oraz ich siedemnastoletniego syna. Ofiary zostały zastrzelone. Śledczy ustalili, że sprawcą zbrodni jest Jacek Jaworek, który po zabójstwie uciekł, dlatego prokuratura wystawiła za nim list gończy.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą śledczym pomóc zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało. 

Mężczyzna może teraz być wszędzie. Niewykluczone również, że przebywa na Sądecczyźnie, dlatego jeśli widziałeś go albo wiesz, gdzie teraz jest, koniecznie skontaktuj się z policją pod numerem telefonu: 798 031 306, 47 858 12 55 lub 112.

- W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać – informują policjanci.

Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Poszukiwany mężczyzna może posiadać broń palną i może zachowywać się agresywnie.

- Gwarantujemy anonimowość. Jednocześnie przypominamy, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat – przestrzegają policjanci. ([email protected] Fot. KWP Katowice)Dziękujemy za przesłanie błędu