Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
10/09/2016 - 10:10

Krynica-Zdrój: Policjanci podczas Forum spisali się na medal

Ponad pięciuset policjantów z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego dbało o bezpieczeństwo uczestników XXVI Forum Ekonomicznego, które odbyło się w Krynicy-Zdroju. W tych działaniach wspierali ich również funkcjonariusze Straży Granicznej z Nowego Sącza i Tarnowa, ale także kryniccy strażnicy miejscy.

Zabezpieczenie tegorocznego Forum połączonego ze szczytem państw Grupy Wyszehradzkiej było sporym przedsięwzięciem dla służb czuwających nad bezpieczeństwem uczestników tego przedsięwzięcia.

Policjanci na Forum spisali się na medal

Forum Ekonomiczne od lat przyciąga liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego z różnych zakątków świata. Zwłaszcza z Europy Środkowej i Wschodniej.

W tym roku uczestniczyło w nim około 3500 gości oraz blisko pół tysiąca dziennikarzy z kilkudziesięciu krajów Europy, Azji i Ameryki.

Nad bezpieczeństwem gości czuwali w Krynicy i Nowym Sączu funkcjonariusze z sądeckiej komendy policji, ale też patrole innych mundurowych formacji.

Policjanci na Forum spisali się na medal

Każdego dnia o bezpieczeństwo uczestników forum troszczyło się około 160 policjantów, którzy oddelegowani byli do pełnienia różnych zadań związanych między innymi z dbaniem o ład i porządek publiczny oraz dokonywaniem sprawdzeń pirotechnicznych miejsc pobytu osób ochranianych.

Znaczne siły policji zostały także skierowane do zabezpieczenia tras przejazdu kolumn specjalnych oraz zapewnienia płynności ruchu drogowego na trasach dojazdowych do uzdrowiska.

(MACH), Fot. KMP w Nowym Sączu.

Policjanci na Forum spisali się na medalMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu