Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
27/05/2020 - 11:45

Kradzież w sądeckim kościele. Złodziej zabrał sprzęt i naczynia liturgiczne

Przyszedł do kościoła, ale nie po to, aby się modlić. 46-latek ukradł sprzęt i naczynia liturgiczne, ale długo nie nacieszył się łupem. Policjanci bardzo szybko ustalili i zatrzymali złodzieja. Udało się także odzyskać skradzione przedmioty.

Do kradzieży w jednym z kościołów na terenie Nowego Sącza doszło w piątek 22 maja. Właśnie w tym dniu późnym wieczorem policjanci zostali zaalarmowani, że ktoś skradł statyw fotograficzny. Po dokładnym sprawdzeniu świątyni okazało się, że łupem złodzieja padły również inne przedmioty.

Zobacz też Okradał domy i mieszkania. Seryjny złodziej jest już w rękach policji

Już po kilku godzinach od kradzieży, funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali sprawcę.

- Przy ścieżce rowerowej znaleźli czarny worek, w którym znajdowała się część skradzionych przedmiotów – między innymi mikrofon i elementy dwóch bezprzewodowych odbiorników, przewody elektryczne oraz naczynia liturgiczne. Kolejne skradzione rzeczy, w tym m.in. statyw, butelki z parafiną, świece i wazon policjanci znaleźli w mieszkaniu innego mężczyzny – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Proboszcz parafii oszacował straty na kilka tysięcy złotych. Na szczęście stróże prawa odzyskali niemal wszystkie skradzione przedmioty.

Policjanci przedstawili zarzut kradzieży 46-letniemu złodziejowi. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Przed sądem będzie tłumaczył się także 55-latek, który odpowie za nieumyślne paserstwo. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat.

RG [email protected] Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe