Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
25/11/2023 - 07:30

Koszmarna noc na Sądecczyźnie. Ranni kierowcy i śmierć w Klęczanach

Tak noc była na Sądecczyźnie wyjątkowa niespokojna i brzemienna w dramaty. Strażacy interweniowali na drogach i przy pożarze. Są rani a jednej osoby – wyciągniętej z zadymionego domu – nie udało się uratować. Mężczyzna nie żyje.

Sprawdzając, jak minęła noc z 24 na 25 listopada w naszym regionie najpierw zadzwoniliśmy do strażaków z Limanowej. Podsumowanie krótkie: bez zdarzeń. W Gorlicach oficer dyżurny skomentował: - Wynik zero zero. Spokój.

Niestety na Sądecczyźnie tak optymistycznie nie jest.

Zła passa zaczęła się już wieczorem 24 listopada o godzinie 18.14. Do centrum ratunkowego wpłynęło wezwanie z ulicy Zdrojowej w Piwnicznej-Zdroju, gdzie zderzyły się dwa auta a w konsekwencji dwie osoby potrzebowały pomocy medycznej. 

Kamionka Wielka: zapisz, kto odpowiada za odśnieżenie Twojej wsi

O 22.02 w Moszczenicy Niżnej (gmina Stary Sącz) kolejny samochód wypadł z drogi i wjechał w przepust. W tym wypadek bilans ofiar, to jedna osoba ranna.

Dosłownie kilkadziesiąt minut później samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo na krajówce w Piątkowej w gminie Chełmiec. Tu też jedna osoba, kierowca, odniosła obrażenia.

Najbardziej dramatyczne wezwanie strażacy otrzymali 11 minut po północy również z gminy Chełmiec a dokładniej z Klęczan. Z zadymionego domu mieszkalnego udało się wynieść mężczyznę, ale mimo błyskawicznie podjętej resuscytacji nie udało się uratować jego życia. Mężczyzna miał około 50, 60 lat. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali prokurator.

Z kolei o godzinie 6.01 już 25 listopada strażakom przyszło jechać do Gródka nad Dunajcem. Tu muszą się z mierzyć z faktem, że z drogi wypadła karetka dializacyjna.

Uważajcie na siebie, wymieńcie opony na zimowe, ściągnijcie nogę z gazu. Drogi są oblodzone a teraz jeszcze zaczął padać śnieg. Sprawdźcie piece i instalacje grzewcze. To nie przelewki. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu