Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 listopada. Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda
19/02/2019 - 16:00

Kordian B. próbował zatrzeć ślady wypadku. Mężczyzna był odurzony amfetaminą

Gorliccy śledczy otrzymali opinię uzupełniającą sekcji zwłok 55-letniego gorliczanina oraz wyniki badania krwi 25-letniego Kordiana B., który spowodował wypadek w Gorlicach. Badania stanowią przełom w śledztwie.

Wracamy do sprawy tragicznego wypadku w Gorlicach, do którego doszło w kwietniu 2018 roku. Przypomnijmy. 55-letni mieszkaniec Gorlic został potrącony przez samochód. Niestety gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce wypadku, kierowcy nie było, a poszkodowanego mężczyzny nie udało się uratować. Jego obrażenia były tak poważne, że zginął na miejscu. Policjanci wspólnie z prokuraturą rozpoczęli śledztwo. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już po kilkunastu godzinach śledczy zatrzymali sprawcę wypadku oraz odnaleźli ciężarówkę, którą potrącił pieszego.

Zobacz też Kordian B. usłyszał zarzuty. Mężczyzna jest podejrzany o śmiertelne potrącenie mieszkańca Gorlic

Po dziesięciu miesiącach śledztwa, gorlicka prokuratura otrzymała wyniki badania krwi 25-letniego Kordiana B., który w tym feralnym dniu kierował ciężarówką. Śledczy otrzymali też opinię uzupełniającą sekcji zwłok 55-letniego gorliczanina. Wyniki tych badań są przełomowe w śledztwie i dają odpowiedź na wiele pytań.

Jak się okazało, Kordian B. w chwili wypadku był trzeźwy, ale kierował ciężarówką pod wpływem amfetaminy. Pieszy, który został potrącony, poniósł natychmiastową śmierć, a to oznacza, że 25-latek próbował zatrzeć ślady, przenosząc ciało w inne miejsce. Jak udało się ustalić śledczym, w chwili wypadku mężczyzna jechał ciężarówką z prędkością 70 km na godzinę. Kordianowi B. grozi kara nawet 12 lat więzienia. O jego losie zadecyduje sąd.

RG [email protected], fot. gorlice24.pl

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu