Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
18/07/2016 - 10:00

Kolejne ofiary wąskiego gardła w Piwnicznej! Zderzyły się trzy auta. Kiedy przebudowa drogi?

Do zdarzenia doszło wczoraj (17. 07.) po godzinie 22-ej na zakręcie przy kościele pw Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piwnicznej Zdroju na drodze krajowej nr 87. Zakręt, na którym doszło do wypadku to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w gminie Piwniczna, GDDKiA szykuje się do przebudowy jeszcze w tym roku.

W wypadku zderzyły się trzy auta: transportowy Mercedes i dwie osobowe Toyoty: Yaris i Celica. Mercedes był na słowackich rejestracjach, ale kierował nim obywatel Ukrainy. Dwa pozostałe pojazdy były z Sądecczyzny.

- Kierowca Mercedesa nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącą prawidłowo Toyotą Yaris a następnie zderzył się z jadącą za nią Toyotą Celicą - relacjonuje przebieg zdarzenia Justyna Basiaga, oficer prasowy policji w Nowym Sączu.

Mercedes i Yaris mają uszkodzony kolejno lewy i prawy przód, Celica cały bok.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca, kierowca Mercedesa został ukarany mandatem.

Zakręt, na którym doszło do wypadku to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w gminie Piwniczna. Droga biegnie ostro w bok, jezdnia jest tak wąska, że auta ledwo się mieszczą nawet podczas wymijania a chodnik dla pieszych ma zaledwie kilkadziesiąt centymetrów szerokości.

W listopadzie zeszłego roku od zarządcy drogi, czyli GDDKiA za pośrednictwem rzecznika prasowego Iwony Mikrut-Purchli usłyszeliśmy:

 - Aktualnie trwa regulacja gruntów (dop. red. między GDDKiA i parafią). Odbywa się to nieodpłatnie. Samorząd opracowuje dokumentację techniczną chodnik a sama przebudowa planowana jest na 2016 rok, po przyznaniu środków finansowych na ten cel.

Co dalej?

- Wszystko jest na dobrej drodze. Gmina jest już po podpisaniu porozumienia z GDDKiA - zapewnił nas dziś (18. 07.) zastępca burmistrza Mariusz Lis.

Przeczytaj też: Wypadek w Głębokiem. Dwaj chłopcy na motorowerze wjechali do potoku

ES [email protected] Fot. KM PSP w Nowym Sączu

Kolejne ofiary wąskiego gardła w Piwnicznej! Zderzyły się trzy auta. Kiedy przebudowa drogi?


Dziękujemy za przesłanie błędu