Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
23/07/2021 - 20:40

Kłęby dymu były widoczne z daleka. Z budynku pozostały jedynie zgliszcza

Strażacy przez prawie trzy godziny gasili pożar budynku gospodarczego. Niestety tym razem żywioł okazał się silniejszy i wszystko spłonęło doszczętnie.

Była godzina czternasta trzydzieści, jak w Pisarzowej koło Limanowej wybuchł pożar. Z nieznanych na tę chwilę przyczyn, zapalił się budynek gospodarczy. Płomienie i kłęby siwego dymu było widać już z daleka.

Po chwili na miejsce przyjechały straże pożarne z Limanowej i pobliskich jednostek. Strażacy musieli działać bardzo szybko, bo stodoła była już cała w ogniu, a w pobliżu znajdował się budynek mieszkalny, który w każdej chwili również mógł się zapalić.

Ratownicy przez prawie trzy godziny polewali wodą płonącą stodołę oraz dom, aby uchronić go przed ogniem. Niestety tym razem żywioł okazał się silniejszy. Stodoła spłonęła doszczętnie, pozostały z niej jedynie zgliszcza, ale strażakom udało się uratować budynek mieszkalny.

W tym całym nieszczęściu najważniejsze jednak jest to, że nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Limanowscy policjanci prowadzą czynności dochodzeniowe. ([email protected] Fot. OSP Limanowa, Konrad Leśnik)Dziękujemy za przesłanie błędu