Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
09/07/2019 - 11:05

Kierowcy noga z gazu! Dzisiaj w całej Polsce kaskadowy pomiar prędkości

Dzisiaj od samego rana policjanci w całej Polsce prowadzą akcję pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze będą uświadamiać kierowców, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych. W działaniach weźmie udział ponad 5 tys. policjantów.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim odcinku drogi. Policjantów można spotkać przede wszystkim w miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków. 

- Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Niemniej jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – wyjaśniają policjanci.

Zobacz też Wypadek na drodze w Żegiestowie. Motocykl po zderzeniu z autem zaczął się palić

Przypomnijmy. Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym może skończyć się zatrzymaniem prawa jazdy. Należy pamiętać o tym, że im większa prędkość pojazdu tym gorsze postrzeganie otoczenia i dłuższa droga hamowania.

 - Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności – tłumaczą policjanci.

RG [email protected], Fot. KWP Kraków Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)