Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
06/06/2012 - 14:00

Kierowca autobusu w stanie po użyciu alkoholu wiózł pasażerów

W stanie po użyciu alkoholu był kierowca kursowego autobusu mercedes skontrolowany dzisiaj (6 czerwca) przez policję w Starym Sączu. Mężczyzna miał 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W autobusie wiózł 33 pasażerów.
Policjanci sądeckiej „drogówki” zatrzymali około godz. 7 na Rynku w Starym Sączu do rutynowej kontroli drogowej kierowcę autobusu.
- Był to autobus, który kursował na trasie Nowy Sącz-Szczawa. Podczas kontroli okazało się, że 47-letni mieszkaniec gminy Kamienica, kierował autobusem będąc w stanie po użyciu alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi sierż. Justyna Basiaga, z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Policji w Nowym Sączu. - Miał on około 0,4 promila alkoholu. W czasie kontroli w autobusie znajdowało się 33 pasażerów.
Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Czynności wyjaśniające w tej sprawie o wykroczenie z art. 87 KW prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Starym Sączu. Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu do 30 dni albo grzywny od 50 do 5000 złotych.
(MIGA)
Fot. (MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu