Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
20/10/2021 - 11:15

To kierowca autobusu cofając, wjechał w siatkę i przewrócił butle

To autobus przewrócił butle w jednej z sądeckich firm przy ulicy Wyspiańskiego. Kierowca cofając, wjechał w siatkę i słupki ogrodzenia, przy którym stało kilkadziesiąt pustych butli. Z naszą redakcją skontaktował się właściciel firmy, który opowiedział ze szczegółami, jak doszło do tego zdarzenia.

- Około godziny piątej trzydzieści, kierowca autobusu cofając, uderzył w ogrodzenie naszej firmy. Nie dość, że zniszczył słupki i siatkę, to jeszcze przewrócił stojące w pobliżu butle i odjechał. Przewrócone butle zauważył jeden z pracowników zaraz po przyjściu do pracy. Sprawdziliśmy monitoring, na którym było widać, jak autobus wjeżdża w ogrodzenie naszej firmy – wyjaśnia właściciel Marcin Kędryna.

O całym zdarzeniu została poinformowana policja, która już po chwili zjawiła się na miejscu. Funkcjonariusze z kolei polecili właścicielowi, aby wezwał strażaków, aby upewnić się, czy nie doszło do rozszczelnienia butli gazowych.

Strażacy, którzy już po chwili dotarli na miejsce, za pomocą czujników gazów niebezpiecznych i kamery termowizyjnej sprawdzili czy nie doszło do wycieku gazu z butli. Ich urządzenia nie wykazały żadnego zagrożenia. Ratownicy sprawdzili także temperaturę butli acetylenowych, ale także nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. O całym zdarzeniu został poinformowany Transportowy Dozór Techniczny.

- Dzisiaj rano na terenie firmy zjawił się pracownik dozoru technicznego, który dokładnie sprawdził butle. Okazało się że te, które przewróciły się były puste i nie ma żadnego zagrożenia. W dalszym ciągu mogą być wykorzystywane – informuje właściciel firmy Marcin Kędryna.

Policjantom udało się ustalić sprawcę całego zamieszania. Kierowca autobusu będzie musiał pokryć wyrządzone szkody. ([email protected] fot. PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu