Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
18/09/2019 - 14:45

Karetki, wozy strażackie i policja na sygnale. Co się stało w Barcicach?

Wtorek (17 września) był wyjątkowo pechowym dniem dla kierowców, których samochody zderzyły się na drodze krajowej numer 87 w Barcicach. Niestety aż trzy osoby trafiły do szpitala.

Sądeckie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o kolizji kilkanaście minut po godzinie 17. Osoba dzwoniąca poinformowała, że w Barcicach na drodze krajowej numer 87 zderzyły się dwa samochody. Z pomocą poszkodowanym natychmiast ruszyli strażacy, policjanci i ratownicy medyczni.

Jako pierwszy na miejsce dotarł zastęp strażacki z Barcic. Uszkodzone pojazdy znajdowały się na poboczu. Jak się okazało, autami podróżowali sami kierowcy. Obaj mieli sporo szczęścia, bo nic poważnego im się nie stało.

Zobacz też Barcice: Co się dzieje? Znowu w wypadku ranny motocyklista

Strażacy z Nowego Sącza w drodze na miejsce kolizji najechali na inną kraksę, do której doszło również w Barcicach. Zderzyły się tam trzy samochody marki Ford Mondeo, Audi A3 oraz Renault Clio, które najechały na siebie. Auta znajdowały się na jezdni i utrudniały ruch. Pojazdami jechało sześć osób. Trzy skarżyły się na ból.

Zobacz też Pech dopadł ich w Barcicach. Przez niego jej weekend zamienił się w koszmar

Strażacy zabezpieczyli miejsce, udzielili pomocy poszkodowanym i odłączyli zasilanie w samochodach. Po chwili przyjechały karetki pogotowia ratunkowego. Ratownicy medyczni przebadali ranne osoby i przetransportowali je do szpitala.

Na miejsce przybył także patrol policji. Funkcjonariusze ustalali, jak doszło do tego zdarzenia. Gdy zakończyli już czynności, strażacy usunęli z drogi na pobliski parking uszkodzone samochody.

RG [email protected], Fot. PSP Nowy Sącz

Kolizja za kolizją w Barcicach. Aż trzy osoby ranne
Na drodze krajowej numer 87 w Barcicach niemal w tym samym czasie doszło do dwóch kolizji. Najpierw zderzyły się dwa samochody. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Chwilę później w tej samej miejscowości zderzyły się aż trzy samochody, którymi podróżowało sześć osób. Niestety aż trzy trafiły do szpitala.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe