Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
06/06/2017 - 13:30

Kamil Pierzchała utonął. Nie ma dowodów, że ktoś przyczynił się do jego śmierci

Według wstępnych ustaleń biegłych przyczyną śmierci Kamila Pierzchały, którego ciało wyłowiono z Dunajca 15 maja po niemal miesięcznych poszukiwaniach było utonięcie. Nie ma żadnych przesłanek – przynajmniej na dziś – że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

- Nie ma jeszcze oficjalnych wyników sekcji ani opinii sekcyjnej – zastrzega na wstępie prokurator rejonowy Jarosław Łukacz.

Zobacz też: Czy to Kamil Pierzchała? Będą badania DNA bo tatuaż niczego nie wyjaśnił?

– Według wstępnych ustaleń, które są efektem oględzin z udziałem prokuratora wynika, że przyczyną śmierci było utonięcie. Nie ma na tę chwilę żadnych przesłanek, które wskazywałby na udział osób trzecich – informuje prokurator.

Zobacz też: Zaginionego Kamila Pierzchały szukają przewodnicy z psami. Trop wskazała jasnowidzka Maja Danilewicz 

Pytamy Jarosława Łukacza, czy chociaż wstępnie udało się ustalić, jak i dlaczego Kamil Pierzchała znalazł się nad rzeką. Według relacji kolegów Kamil po ich spotkaniu pod lodziarnią w Jazowsku miał pójść w stronę lasu. Sam. Jednak prokurator zastrzega, że śledztwo nadal trwa, słuchani są świadkowie, dlatego za wcześnie na jakiekolwiek wnioski a tym bardziej na podawanie ich jako pewnik do opinii publicznej.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info / KM PSP w NSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)