Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
18/03/2023 - 08:10

Jeszcze nawet nie są pełnoletni, a już mogą trafić do więzienia. Aż trudno uwierzyć, że to zrobili

Tacy młodzi, a już zniszczyli sobie życie. Cała trójka wkrótce stanie przed sądem. 17-latek odpowie za rozprowadzanie narkotyków, a jego dwaj koledzy za posiadanie środków odurzających.

Policjanci ze Szczucina podejrzewali, że młodzi ludzie mogą posiadać narkotyki. Kilka dni temu postanowili sprawdzić, czy ich przypuszczenia są słuszne. Zapukali do domu, w którym mieszkał 15-latek z gminy Mędrzechów. Dokładnie przeszukali cały budynek. W jednym z pomieszczeń znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem. Funkcjonariusze zabezpieczyli i przebadali znalezioną substancję. Jak się okazało, były to narkotyki. 

Zobacz też Zaskakujące odkrycie podczas remontu kamienicy. Policjanci szybko przyjechali na miejsce 

Następnego dnia policjanci przeszukali dom 17-latka z gminy Szczucin. W jego pokoju znaleźli słoik z zawartością suszu roślinnego. Badanie narkotestem potwierdziło, że była to marihuana. Następnie funkcjonariusze znów udali się do gminy Mędrzechów i tam zatrzymali 17-latka, którego podejrzewali o udzielanie środków odurzających swoim rówieśnikom.

Cała trójka wkrótce stanie przed sądem. 15-latkowi i jego 17-letniemu koledze grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających. Z kolei drugi 17-latek odpowie za udzielanie narkotyków małoletnim. Za to przestępstwo może trafić za kraty na 8 lat. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu