Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
04/01/2020 - 14:50

Jego zwłoki znaleźli w rzece. Czy wcześniej rozegrała się jakaś tragedia?

Wyszedł z domu, a potem przepadł jak kamień w wodę? Czy wcześniej rozegrała się jakaś tragedia? Policja od blisko półtora roku próbuje rozwikłać zagadkę mężczyzny, którego zwłoki w stanie rozkładu z końcem czerwca 2018 zostały wyłowione z Wisły. Jak dotąd nie było sposobu na ustalenie jego tożsamości. Teraz być może nastąpi przełom. Funkcjonariusze proszą o pomoc.

Kiedy jego zwłoki zostały wyłowione z Wisły w czerwcu 2018 roku, były w stanie rozkładu. Nie było przy nim żadnych dokumentów. Nie było żadnej wskazówki, która mogłaby pomóc w jego identyfikacji.

Przez półtora roku policjanci z zespołu poszukiwań wydziału kryminalnego  komendy w Oświęcimiu usiłowali ustalić personalia topielca. Skrupulatnie sprawdzali bazy danych osób zaginionych, weryfikowali dokładnie zgłoszenia, w których zaginieni nie zostali jeszcze odnalezieni.

Zobacz też W Binczarowej trwają poszukiwania. Zaginął 83-letni Józef Radziak [ZDJĘCIA]

Informacja o znalezieniu zwłok została rozesłana do wszystkich jednostek policji.  Kod DNA denata wprowadzono do policyjnej bazy GENOM.  Niestety, po tym wszystkim nie było żadnego rezultatu.

Kiedy wyczerpały się wszystkie możliwości identyfikacji wyłowionego z Wisły mężczyzny policjanci zwrócili się do Instytutu  Ekspertyz Sądowych w Krakowie o przeprowadzenie specjalistycznych badań oraz określenie  wieku i wyglądu denata. Teraz są już wyniki.

Jak ustalili eksperci, mężczyzna mógł mieć około 47 lat, z tolerancją, plus, minus 10 lat. Jego wzrost to około 181-185 cm. Miał wysokie czoło, oczy wpadnięte, duże, brwi krzaczaste, szerokie, łukowate, nos duży, wąski, uszy średnie, odstające, wargi cienkie – czytamy w policyjnym komunikacie.  

Na podstawie kości czaszki specjaliści dokonali również rekonstrukcji przybliżonego wyglądu jego twarzy, który na swoich  stronach opublikowała policja. Teraz funkcjonariusze  proszą o pomc w ustaleniu tożsamości mężczyzny.

Zobacz też W Binczarowej trwają poszukiwania. Zaginął 83-letni Józef Radziak [ZDJĘCIA]

Wszelkie informacje można zgłaszać pod numerem telefonu 33 8475 242,  33 8475 280, to kontakt do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, lub w najbliższej jednostce policji.

[email protected] fot. achiwum sadeczanin.info, KPP OświęcimDziękujemy za przesłanie błędu