Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
27/05/2018 - 17:50

Jeden trafił do szpitala, drugim zajęła się policja, trzeci dał nogę [ZDJĘCIA]

Wyjątkowego pecha mieli dziś dwaj kierowcy, którzy zderzyli się na skrzyżowaniu koło mostu w Kadczy. Jeden z nich trafił do szpitala, drugi twierdzi, że wypadkowi winne jest trzecie auto, które pojawiło się na drodze i odjechało.

Żałosny widok przedstawia srebrny peugeot, który uderzył w stojącego nieopodal,  wyglądającego nie lepiej volkswagena golfa.

- Jechałem od strony Łącka, na skrzyżowaniu skręcałem w lewo. Golf jechał z naprzeciwka - mówi zdenerwowany starszy mężczyzna, który siedział za kierownicą peugeota.- Ale na skrzyżowaniu było jeszcze jedno auto, które skręcało w kierunku mostu. Ten kierowca źle się ustawił do manewru, dlatego nie widziałem volkswagena. 

- Narobił zamieszania i po prostu odjechał. Dał nogę i tyle go widzieli- mówi wnuk mężczyzny.

- Z tym skrzyżowaniem trzeba coś zrobić. Powinni tu zamontować światła. Nie pierwszy raz dochodzi tu  do wypadku - dodają zgromadzeni koło przystanku autobusowego ludzie.

- Siła uderzenia była tak duża, że moje auto odrzuciło na kilka metrów - tłumaczy kierowca peugeota. - Na szczęście nic mi się nie stało. Nic mnie nie boli. Przynajmniej na razie - mówi starszy pan.

Mniej szczęścia miał natomiast kierowca golfa, którego karetka zabrała do szpitala.

- Raczej nic poważnego mu się nie stało, komentuje jeden ze świadków wypadku.

Co wynika z ustaleń policji? Obecni na miejscu funkcjonariusze pytani o domniemanego sprawcę zamieszania, który miał przyczynić się do zderzenia, nie chcą udzielać informacji.  

Oficer dyżurny sądeckiej komendy policji wyjaśnia, jakie są ustalenia.

- Kierujący peugeotem podczas wykonywania skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka golfowi i doprowadził do kolizji. Nie ma tu informacji o trzecim samochodzie - dodaje policjant. Kierowca golfa doznał ogólnych obrażeń. Był potłuczony.

Pechowy właściciel peugeota został ukarany mandatem. Teraz czeka  go jeszcze naprawa auta.

[email protected] fot. JM

Wypadek w Kadczy w gminie Łącko. Rozbite dwa auta
Jeden z kierowców trafił do szpitala


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)