Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
08/12/2022 - 13:50

Jechał do pracy, kiedy nagle stało się to. Wszystko zobaczył na własne oczy

I znowu bardzo niebezpiecznie zrobiło się na drodze w powiecie nowosądeckim. Wszystko przez nietrzeźwą kierującą. Jej zachowanie mogło doprowadzić do dużego nieszczęścia. Samochód, który prowadziła jechał „wężykiem”.

Nietrzeźwa kierująca w powiecie nowosądeckim

Prowadzenie samochodu będąc pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem. Mimo że na każdym kroku słyszymy, aby pod żadnym pozorem tego nie robić, bo stanowi wielkie zagrożenie dla siebie i innych, to pijanych kierowców wciąż nie brakuje. Niedawno mieliśmy tego kolejne potwierdzenie.

Kilka dni temu, około godziny 5 rano, policjant wydziału ruchu drogowego KMP w Nowym Sączu jechał na służbę prywatnym samochodem. W pewnym momencie zauważył, że jadący z naprzeciwka Seat zmienił pas i kierował się wprost na niego.

- Funkcjonariusz grupy SPEED, który w ostatniej chwili uniknął zderzenia, postanowił zawrócić i zatrzymać kierującego bo stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa. O tej sytuacji natychmiast poinformował także dyżurnego i poprosił o wsparcie kolegów z miejscowego komisariatu. Jadąc za Seatem z każdą chwilą coraz bardziej utwierdzał się w przekonaniu, że kobieta, która siedziała za kierownicą, jest najprawdopodobniej nietrzeźwa, bo m.in. przekraczała linię ciągłą na łuku drogi i jechała „wężykiem” – informuje Aneta Izworska z zespołu ds. komunikacji społecznej sądeckiej policji.

Zobacz także: Tragiczna śmierć 15-latki. W nocy znaleźli jej ciało, życia nie udało się uratować

Policjant zatrzymał nietrzeźwą

Jadący za Seatem policjant dawał znaki światłami, aby ten się zatrzymał. Stało się to w Wojnarowej. Okazało się, że za kierownicą siedzi 33-latka z powiatu nowosądeckiego. Dało się od niej wyczuć silną woń alkoholu. Funkcjonariusz nakazał jej żeby wyłączyła auto i oddała kluczyki.

- Wkrótce na miejsce przybył patrol policji. Mundurowi przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało, że kobieta miała w organizmie 1,7 promila alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w systemie, wyszło na jaw, że ma wydaną przez starostę decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami – dodaje Aneta Izworska.

33-latka musi się teraz liczyć z konsekwencjami. Odpowie za prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofniętych uprawnień. Dodatkowo, czeka ją również odpowiedzialność za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. ([email protected], fot.: Rafał Gajewski/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu