Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
14/01/2019 - 15:10

Jak doszło do wypadku w Podolu-Górowej? Ranny Ukrainiec trafił do szpitala

Kilka dni temu pisaliśmy na portalu Sądeczanin o wypadku, do którego doszło w sobotni poranek w Podolu-Górowej. Ranny został mężczyzna, który podróżował samochodem osobowym. Udało nam się dowiedzieć, jak doszło do tej kraksy.

Pracownik Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej kierował cysterną. Z przeciwnego kierunku od Zakliczyna, samochodem marki Volkswagen jechało dwóch mężczyzn – Ukrainiec oraz Polak. Za kierownicą osobówki siedział obcokrajowiec. Mężczyzna prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku jezdni wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem. Kierowca MAN-a widząc całą sytuację, zjechał na pobocze, ale niestety na nic się to zdało. Samochód osobowy uderzył w cysternę.

Zobacz też Zderzył się z cysterną, trafił do szpitala

Pasażer Volkswagena, podobnie jak kierowca ciężarowego MAN-a, nie odniósł żadnych obrażeń, ale kierowca osobowego auta ucierpiał wskutek zderzenia. Mężczyzna został zabrany do sądeckiego szpitala. Gdy policjanci zakończyli już czynności dochodzeniowe, uszkodzone samochody zostały zabrane przez pomoc drogową.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy Sącz / OSMDziękujemy za przesłanie błędu