Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
23/02/2017 - 15:10

Ile jeszcze dramatów wydarzy się na tej drodze? Kolejne śledztwo w sprawie tragedii na DK-75

Krótki odcinek drogi krajowej nr 75 między dwoma miejscowościami – Dąbrową, a Kurowem cieszy się, niestety złą sławą. W ostatnich latach doszło na nim do wielu kolizji oraz wypadków, w tym również tych tragicznych. Tylko w tym roku zginęły tam trzy osoby, w tym rodzice trójki dzieci ze Świniarska. W poniedziałek wydarzył się kolejny tragiczny wypadek, w którym zginęła Lidia Śmigowska-Kaczka, współzałożycielka i wiceprzewodnicząca Nowoczesnej w Małopolsce i Nowym Sączu. Dwie inne osoby trafiły do szpitala. Ile jeszcze dramatów wydarzy się na tej drodze?

Następnego dnia po poniedziałkowej tragedii w Dąbrowie, w wyniku której odeszła działaczka Nowoczesnej ruszyło śledztwo w sprawie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym.

O kolejnym dramacie na tej drodze pisaliśmy – zobacz: Tragiczny wypadek w Dąbrowie na DK-75. Nie żyje 54-letnia kobieta.

- Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracował biegły z zakresu ruchu drogowego – powiedział portalowi Jarosław Łukacz, prokurator rejonowy w Nowym Sączu.

Wczoraj w Zakładzie Medycyny Sądowej CM UJ w Krakowie odbyła się sekcja zwłok ofiary tego tragicznego wypadku. Śledczy czekają na kompleksową opinię biegłych sądowych, którzy przeprowadzili autopsję.

- Powołaliśmy biegłego, który oceni stan techniczny pojazdów, biorących udział w tym wypadku i zrekonstruuje jego przebieg – dodaje szef sądeckiej prokuratury. - Będziemy przesłuchiwać świadków.

W tym wypadku poszkodowani zostali również dwaj kierowcy. Trafili oni do szpitala.

Wszystkie osoby biorące udział w tym tragicznym zdarzeniu były trzeźwe

(MACH), Fot. KMP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020