Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
26/05/2016 - 09:20

Grybów i Słowikowa: pioruny niszczyły drzewa

Burze i porywisty wiatr narobiły wczoraj szkód na Sądecczyźnie. Na dzisiaj synoptycy zapowiadają w regionie jedynie zachmurzenie umiarkowane. Może przelotnie popadać.

Burze na Sądecczyźnie. Pioruny niszczyły drzewa

Burze dały znać o sobie na Sądecczyźnie wczoraj wieczorem, Szybkie interwencje straży pożarej pozwoliły na ograniczenie rozmiaru szkód.

W Słowikowej (gmina Korzenna) od uderzenia pioruna zapaliło się jedno z drzew w lesie. Pożar szybko ugasili strażacy. Podobnie było na ul. Dębowej w Grybowie. Od uderzenia pioruna drzewo pękło. Istniała obawa, że uszkodzony jesion runie na pobliskie budynki oraz drogę. Również po uderzeniu pioruna, spadający na ziemię oderwany konar uszkodził ogrodzenie ogródków działkowych. Błyskawicznie zamknięta została droga gminna.

Ruch kierowany był na trasy objazdowe. Do Grybowa przyjechał z Nowego Sącza samochód strażacki z wysoką drabiną. Była ona niezbędna, by usunąć uszkodzone konary. Zajęli się tym strażacy PSP z Nowego Sącza oraz OSP z Grybowa-Białej Wyżnej.

W Bukowcu (gmina Korzenna) podczas burzy drzewo przewróciło się na linię energetyczną. W Nowym Sączu również grzmiało i padał ulewny deszcz, ale nie trwało to długo. Strażacy nie odnotowali poważniejszych interwencji.

(MACH)

Fot. OSP Grybów-Biała.

Skutki burz na Sądecczyźnie


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)