Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
04/06/2019 - 14:15

Groźny wypadek na drodze krajowej nr 75. Bus zderzył się z samochodami osobowymi

W Maciejowej zderzyły się trzy samochody. Przez dwie godziny na drodze krajowej były utrudnienia w ruchu i tworzyły się korki.

Na drodze krajowej numer 75 doszło do poważnego wypadku. W Maciejowej zderzyły się aż trzy auta – bus do przewozu osób i dwie osobówki. W każdym z samochodów podróżowały dwie osoby. Po kilku minutach przyjechały na sygnale trzy karetki pogotowia, policja i straż pożarna.

- Jeden z pojazdów stał na środku jezdni. Zarówno bus, jak i drugi samochód osobowy z wyrwanym kołem i znacznymi uszkodzeniami karoserii znajdowały się w rowie. Auta oddalone były od siebie o kilkadziesiąt metrów – wyjaśnia Marian Marszałek, rzecznik prasowy sądeckiej Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy i ratownicy medyczni udzielili poszkodowanym pomocy. Aż trzy osoby zostały zabrane na badania do szpitala w Nowym Sączu.

Zobacz też Za nic mają przepisy drogowe. Omal nie doprowadzili do zderzenia czołowego

Na drodze krajowej przez dwie godziny były utrudnienia w ruchu. Najpierw krajówka była całkowicie zablokowana, potem ruch odbywał się wahadłowo. Bardzo szybko utworzyły się korki. Funkcjonariusze wyznaczyli objazdy.

Policjanci ustalali przyczyny i okoliczności tego wypadku. Gdy zakończyli już czynności dochodzeniowe, uszkodzone samochody zostały usunięte z jezdni na pobocze.

RG [email protected], Fot. OSP Łabowa

Groźny wypadek na drodze krajowej nr 75. W Maciejowej zderzyły się trzy auta
Fot. OSP Łabowa


Dziękujemy za przesłanie błędu