Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
23/08/2014 - 12:33

Groźny pożar w Olszówce. Akcja ratownicza trwała ponad dziewięć godzin

Prawie 70 strażaków PSP i OSP gasiło przez ponad dziewięć godzin groźny pożar zabudowań w jednym z gospodarstw w Olszówce (gmina Mszana Dolna). Podczas akcji ratowniczej jeden z ratowników doznał urazu nogi.
Dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Limanowej został zaalarmowany o pożarze wczoraj (22 sierpnia) kilka minut po godz. 3 w nocy. W akcji ratowniczej brały udział straż pożarna (strażacy PSP z Limanowej, a także OSP z Raby Niżnej, Olszówki, Mszany Dolnej, Mszany Górnej, Kasiny Wielkiej i Kasinki Małej), policja, pogotowie energetyczne i gazowe.

- Po dotarciu na miejsce pożaru pierwszych ratowników okazało się, że budynki mieszkalny i gospodarczy połączony ze stodołą objęte są pożarem – powiedział naszemu portalowi dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Nowym Sączu.

Pożar gasiło około 70 strażaków. Podczas akcji jeden z ratowników doznał urazu nogi. Oprócz strażaka do szpitala trafił również mieszkaniec posesji.

- W wyniku pożaru spłonął budynek mieszkalny stanowiący całość z zabudowaniami gospodarczymi. Straty właściciel szacuje na ponad 200 tys. złotych – informuje asp. Stanisław Piegza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

(MIGA)
Fot. PSP w Nowym Sączu – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu