Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 sierpnia. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
18/04/2019 - 13:20

Groźny pedofil w rękach policji. Chciał się spotkać z 14-latką w Limanowej

Umówił się przez internet na spotkanie z 14-latką. Zaoferował dziewczynce 200 zł w zamian za obcowanie płciowe. Policjanci bardzo szybko namierzyli pedofila. Teraz może spędzić w więzieniu dwa lata.

Policjanci z Libiąża zatrzymali 30-letniego mieszkańca Myślenic. Mężczyzna nawiązał kontakt internetowy z osobą małoletnią i składał jej propozycje spotkania w celach seksualnych. Pedofila udało się namierzyć dzięki współpracy z 21-letnią mieszkanką Siemianowic Śląskich, która na jednym z portali społecznościowych podszyła się pod 14-letnią dziewczynkę i nawiązała kontakt z 30-latkiem.

- Człowiek ten niezrażony  wiekiem  „dziecka”, z którym koresponduje, zaoferował dziewczynce 200 zł w zamian za spotkanie i czynności seksualne – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Pedofil miał spotkać się z 14-latką w Limanowej. Do umówionego spotkania jednak nie doszło. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że mężczyzna znajduje się w jednej z miejscowości gminy Libiąż. Śledczy zatrzymali 30-latka i zabezpieczyli należące do niego nośniki elektroniczne, za pomocą których kontaktował się z nastolatką.

15 kwietnia mężczyzna usłyszał zarzut uwiedzenia osoby małoletniej przez internet i składania jej propozycji obcowania płciowego. Grozi mu do dwóch lat więzienia. Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie zastosowała wobec podejrzanego dozór policyjny.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna Policja Mazowiecka

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"