Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
18/01/2019 - 14:40

Groził, że zabije sędziów i pracowników sądu. Mężczyzna jest już w areszcie

Napisał maila, w którym groził śmiercią pracownikom i sędziom sądeckiego sądu rejonowego. Na szczęście śledczy szybko ustalili kim jest przestępca. Mężczyzna został zatrzymany i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W niedzielę 13 stycznia pracownicy Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu otrzymali niepokojącego maila. Autor wiadomości groził, że zabije sędziów i pracowników sądeckiego sądu. Groźby wzbudziły duże obawy, dlatego o sprawie niezwłocznie zostali poinformowani sądeccy policjanci.

Czytaj też Taka tragedia jak w Gdańsku, mogła się zdarzyć wszędzie. Czy prezydent Nowego Sącz czuje się bezpiecznie?

- Funkcjonariusze natychmiast podjęli szereg czynności mających na celu ustalenie osoby odpowiedzialnej za te pogróżki – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej sądeckiej policji.

Zobacz też Podejrzany o zabójstwo Łukasz W. jest już w rękach policji

Jeszcze tego samego dnia około godziny 17.30, sądeccy i krakowscy policjanci zatrzymali w Krakowie podejrzanego mężczyznę. Funkcjonariusze przeszukali mieszkania 30-latka zarówno w Krakowie, jak i w Nowym Sączu. Zabezpieczyli jego komputer i telefon komórkowy.  

15 stycznia mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb pod adresem sędziów i pracowników cywilnych sądeckiego sądu. Za to przestępstwo grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo nawet pozbawienia wolności do 2 lat. 17 stycznia sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu zastosował tymczasowy areszt dla mężczyzny. 30-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

RG [email protected] Fot. Ilustracyjna KMP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"