Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
21/10/2016 - 10:10

Groźny wypadek w Kurowie: Auta roztrzaskane, pięć osób zabranych do szpitala

Pięć poszkodowanych osób trafiło do sądeckiego szpitala z miejsca groźnego wypadku drogowego, do którego doszło w Kurowie (gmina Chełmiec). Zderzyły się tam Opel Astra i Volkswagen Polo.

Wypadek wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 975 w czwartkowy wieczór. Dwie „osobówki” zderzyły się ze sobą czołowo. Droga momentalnie została zablokowana w obu kierunkach.

Groźny wypadek w Kurowie

W obu pojazdach jechało łącznie sześć osób. Wszyscy podróżujący wysiedli z rozbitych samochodów jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych.

W wyniku tego zdarzenia pięć osób zostało poszkodowanych. Pierwszej pomocy udzielili im najpierw strażacy, a następnie trafiły on epod opiekę załóg pogotowia ratunkowego. Wszyscy, którzy zostali ranni w tym wypadku zostali zabrani do sądeckiego szpitala.

Zobacz także: Nie dała się oszukać rzekomej córce

W Kurowie do późnych godzin wieczornych pracowała policyjna grupa wypadkowa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Oplem 21-letni mieszkaniec Tarnowa, jadąc w kierunku miejscowości Gródek n/Dunajcem, na łuku drogi najprawdopodobniej stracił panowanie nad samochodem. Opel Astra zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się tam z osobowym Volkswagenem kierowanym przez mieszkankę Nowego Sącza.

Zobacz także: W Rabie Niżnej ukradli BMW warte sto tysięcy

Oboje kierujący byli trzeźwi.

- Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku w Kurowie będą wyjaśniane przez mundurowych – poinformowała portal Sądeczanin.info mł. asp. Justyna Basiaga, rzeczniczka sądeckiej policji.  

(MACH), Fot. Czytelniczka.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)