Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
28/06/2016 - 06:50

Gródek n/Dunajcem: Żeglarze w wodzie, jacht do góry dnem

Na Jeziorze Rożnowskim w Gródku n/Dunajcem wywrócił się jacht „Omega”. Dwuosobowa załoga żeglarzy z Krakowa wpadła do wody. Nic im się, na szczęście, nie stało. Kobietę i mężczyznę odtransportowali do brzegu ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu, którzy wspólnie z policjantami pełnią dyżury na tym akwenie.

Jacht Omega przewrócił się na Jeziorze Roznowskim

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godz. 11.00 na wysokości „Stalownika”.  Woprowcy, policjanci, jak i strażacy OSP i PSP błyskawicznie pojawili się na miejscu wywrotki żaglówki.

Ratownicy WOPR  zabrali na swoją łódź kobietę i mężczyznę, którzy, po przewróceniu się jachtu, wpadli do wody. Zostali oni bezpiecznie przewiezieni do brzegu. Na szczęście, nic im się nie stało.

- W tym dniu na Jeziorze Rożnowskim panowała typowa żeglarska pogoda – powiedział naszemu portalowi Dariusz Gerhardt, prezes WOPR w Nowym Sączu. – Najprawdopodobniej gwałtowny podmuch wiatru wywrócił jacht, na którym płynęła dwuosobowa załoga.

Jacht przewrócił się do góry dnem, a jego maszt ugrzązł w mule. Odholowaniem żaglówki do brzegu zajęła się większa pływająca jednostka.

(MACH), Fot. s – zdjęcie ilustracyjne.  Dziękujemy za przesłanie błędu