Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
19/05/2019 - 17:00

Gorliccy policjanci uderzyli w biznes narkotykowy. Do aresztu trafiły dwie osoby

Śledczy przeszukali jedno z mieszkań i budynek gospodarczy na terenie powiatu gorlickiego. Znaleźli tam spore ilości narkotyków oraz sadzonki konopi. Mężczyźni, którzy trudnili się tym nielegalnym biznesem, mogą trafić na wiele lat do więzienia.

W ciągu ostatnich dni gorliccy policjanci aż dwukrotnie uderzyli w narkobiznes. Pierwsze czynności podjęli 15 maja. Po przeszukaniu jednego z mieszkań znaleźli aż 225 gramów amfetaminy i 47 gramów mefedronu. Śledczy zatrzymali  33-letniego gorliczanina. Prokurator postawił mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi mu nawet 10 lat więzienia. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Zobacz też Dźgnął nożem w klatkę piersiową byłą żonę. Całe zdarzenie widziała córka

Już następnego dnia gorliccy funkcjonariusze przeszukali budynek gospodarczy. Na jednej z posesji odkryli ukryte pod podłogą pomieszczenie. Jak się okazało, 31-latek ukrywał tam konopie. Policjanci zabezpieczyli aż 28 sadzonek. Śledczy znaleźli też drobne ilości gotowego suszu marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany, a po przesłuchaniu postawiono mu zarzut uprawy konopi. Przestępcy grozi kara do 3 lat więzienia. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe.

RG [email protected], Fot. KPP GorliceDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)