Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
15/08/2016 - 09:50

Goście z Czarnogóry i Macedonii z wizytą u sądeckich policjantów

W Nowym Sączu gościli kilka dni temu przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA z Macedonii i Czarnogóry. Przyjechali oni w ramach dziewiątych „Dni Przyjaźni’.

Policjanci z Macedonii i Czarnogóry z wizytą w Nowym Sączu

Ich organizatorem był sądecki region IPA. Goście z Macedonii i Czarnogóry spotkali się w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu z szefem tej jednostki mł. insp. Jarosławem Tokarczykiem, jego dwoma zastępcami i innymi policjantami.

Zobacz także: Nerwowe zachowanie zdradziło 23-latka. W aucie była amfetamina i mefedron

Była to okazja do porozmawiania o specyfice policyjnej służby w Polsce, Macedonii i Czarnogórze. Goście zwiedzając sądecką komendę policji poznali historię jej budowy, strukturę organizacyjną jednostki, a także obszar działania. Zapoznali się też z taborem i sprzętem, jaki na co dzień wykorzystują sądeccy funkcjonariusze.

Goście z Macedonii i Czarnogóry wyjechali z Nowego Sącza z okolicznościowymi upominkami.

Policjanci z Czarnogóry i Macedonii z wizytą w Nowym Sączu

IPA (International Police Association) jest międzynarodowym stowarzyszeniem łączącym wszystkie policyjne służby, bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Od 1971 roku IPA jest największym stowarzyszeniem na świecie z ponad 400 tys. członków zrzeszonych w 63 sekcjach narodowych. IPA posiada status konsultacyjny Organizacji Narodów Zjednoczonych i w Radzie Europy. Członkami stowarzyszenia mogą być osoby pełniące służbę w Policji i Straży Granicznej, emeryci i renciści policji.

(MACH), Fot. KMP w Nowym Sączu.

Policjanci z Macedonii i Czarnogóry w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe