Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 listopada. Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
13/05/2017 - 08:45

Dzwoni „policjant” i pyta o bankowe konto

Oszuści nie ustają w próbach wyłudzania pieniędzy od starszych osób. Metoda „na wnuczka” przestaje działać. Teraz próbują „na policjanta”.

Oszust próbował zarzuć sieci na 76-letnią mieszkankę Limanowej. Starsza pani odebrała telefon i usłyszała, że dzwoni policjant, który zaczął wypytywać o… stan jej bankowego konta.  

Przeczytaj też Babciu, miałem wypadek. Pilnie potrzebuję pieniędzy

- Po krótkiej rozmowie kobieta zorientowała się, że to oszust.  Powiedziała, że nie ma żadnych pieniędzy. Mężczyzna szybko się rozłączył - informuje limanowska komenda policji.

To kolejna próba wyłudzenia pieniędzy od starszych osób na terenie powiatu limanowskiego. Dlatego policjanci apelują o ostrożność.

Przeczytaj też Oszustwa na „wnuczka”. „Kurier” w rękach sądeckiej Policji

- Oszuści wykorzystują zaufanie i dobre serce starszych osób. W trakcie rozmowy telefonicznej proszą o gotówkę i zaznaczają, że nie będą mogli sami odebrać pieniędzy, a zrobi to za nich ktoś inny, np. bliski przyjaciel czy kurier, oczywiście fikcyjny.

Przestępcy działający metodą "na wnuczka” czy „na policjanta". Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów.

- Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów - apelują funkcjonariusze. 

(ami), fot. A.MDziękujemy za przesłanie błędu