Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
05/12/2017 - 21:10

Dwie ciężarówki roztrzaskały się na rondzie. Towar rozsypał się po drodze

Dwie ciężarówki zderzyły się na rondzie w Nowym Sączu. Z jednej na jezdnię posypał się przewożony towar. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do kraksy doszło na rondzie im. ks. prof. Bolesława Kumora, w pobliżu obwodnicy północnej Nowego Sącza. Na pomoc poszkodowanym pośpieszyli strażacy, policja i pogotowie ratunkowe. Na miejscu znaleźli roztrzaskane auta - Mercedesa Atego z naczepą i DAF-a przewożącego rolki foli tapicerskiej.

- Mercedes stał na poboczu i nie utrudniał ruchu innym pojazdom. Natomiast uszkodzony DAF całkowicie zablokował wjazd na rondo. Część przewożonego towaru wypadła z auta i walała się po poboczu  - opisują strażacy.

Zobacz także: Chciał popełnić samobójstwo. Policjanci ze strażakami szukali go trzy godziny

Żadnemu z dwóch kierowców nic się nie stało. Obaj wyszli z aut o własnych siłach jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych.

- Kierowca DAFa w ostatniej chwili próbował ratować się przed wjechaniem w tył Mercedesa. Zjechał na pobocze, zahaczył o naczepę Mercedesa i skosiłł znaki drogowe, barierki i stanął w końcu na ekranie akustycznym – mówią świadkowie, którzy widzieli całe zajście.

Strażacy szybko usunęli pojazdy z jezdni w bezpieczne miejsce znajdujące się tuż przy rondzie i po prawie godzinnej akcji wrócili do jednostki, a droga została odblokowana.

Zobacz także: Zjechała ze skarpy, dachowała i zatrzymała się na polu


RG [email protected] Fot. PSP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu