Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
05/12/2017 - 21:10

Dwie ciężarówki roztrzaskały się na rondzie. Towar rozsypał się po drodze

Dwie ciężarówki zderzyły się na rondzie w Nowym Sączu. Z jednej na jezdnię posypał się przewożony towar. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do kraksy doszło na rondzie im. ks. prof. Bolesława Kumora, w pobliżu obwodnicy północnej Nowego Sącza. Na pomoc poszkodowanym pośpieszyli strażacy, policja i pogotowie ratunkowe. Na miejscu znaleźli roztrzaskane auta - Mercedesa Atego z naczepą i DAF-a przewożącego rolki foli tapicerskiej.

- Mercedes stał na poboczu i nie utrudniał ruchu innym pojazdom. Natomiast uszkodzony DAF całkowicie zablokował wjazd na rondo. Część przewożonego towaru wypadła z auta i walała się po poboczu  - opisują strażacy.

Zobacz także: Chciał popełnić samobójstwo. Policjanci ze strażakami szukali go trzy godziny

Żadnemu z dwóch kierowców nic się nie stało. Obaj wyszli z aut o własnych siłach jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych.

- Kierowca DAFa w ostatniej chwili próbował ratować się przed wjechaniem w tył Mercedesa. Zjechał na pobocze, zahaczył o naczepę Mercedesa i skosiłł znaki drogowe, barierki i stanął w końcu na ekranie akustycznym – mówią świadkowie, którzy widzieli całe zajście.

Strażacy szybko usunęli pojazdy z jezdni w bezpieczne miejsce znajdujące się tuż przy rondzie i po prawie godzinnej akcji wrócili do jednostki, a droga została odblokowana.

Zobacz także: Zjechała ze skarpy, dachowała i zatrzymała się na polu


RG [email protected] Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020