Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
12/06/2021 - 19:30

Dramatyczny wypadek w Mordarce. Śmigłowiec LPR zabrał rannego motocyklistę

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przyleciał po południu po nieprzytomnego motocyklistę, który został ranny w dramatycznym wypadku, do którego doszło w Mordarce, koło Limanowej. Powietrzna karetka przetransportowała go do jednego z krakowskich szpitali.

Było około godziny 16, gdy droga krajowa nr 28 w Mordarce została całkowicie zablokowana.

Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego marki Kia Sportage i motocykla. Jednoślad najprawdopodobniej znalazł się w rowie.

Na miejsce dramatycznego wypadku pojechały zaalarmowane służby ratownicze. Na miejsce błyskawicznie dotarli limanowscy strażacy, policja i pogotowie ratunkowe.

Motocyklista, który kierował jednośladem został poważnie ranny. Konieczne było wezwanie do Mordarki Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy przetransportowali rannego, nieprzytomnego mężczyznę na pokład powietrznej karetki. Śmigłowiec z poszkodowanym odleciał do Krakowa.

Na czas trwania akcji ratunkowej droga krajowa, w miejscu, gdzie doszło do tego groźnego wypadku była całkowicie zablokowana. Potem na miejscu zdarzenia pracowała policyjna grupa wypadkowa, która ustalała, jak doszło do tego wypadku. W tym czasie ruch odbywał się wahadłowo.

Teraz DK 28 jest już odblokowana

i.michalec@sadeczanin.info, fot. OSP Niedźwiedź – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu