Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
01/10/2018 - 10:15

Dramatyczny wypadek w Łyczance. Kierowca zakleszczony w aucie [ZDJĘCIA]

To cud, że nikt nie zginął! Samochody nadają się na złom. Kierowcy zostali zabrani do szpitala. Jeden z nich był zakleszczony w aucie.

Dzisiaj kilkanaście minut po godzinie 5 na drodze powiatowej w Łyczance (gmina Łososina Dolna) doszło do dramatycznego wypadku. Zderzyły się dwa samochody – Mercedes i Skoda. Z pomocą poszkodowanym pośpieszyli strażacy z Nowego Sącza, Łososiny Dolnej i Tęgoborzy, a także karetki pogotowia i policja.

Zobacz też Tym razem skończyło się na strachu, przez głupotę kierowców mogło być gorzej

Po przybyciu na miejsce oczom ratowników ukazał się dramatyczny widok. Mercedes znajdował się w przydrożnym rowie. Skoda stała na jednym pasie drogi, a wewnątrz był zakleszczony mężczyzna. Pomocy udzielał mu strażak Wojskowej Straży Pożarnej w Krakowie, który stabilizował ręcznie odcinek szyjny kręgosłupa poszkodowanego mężczyzny.  

Droga była całkowicie zablokowana. Strażacy rozcięli uszkodzony samochód, wyciągnęli kierowcę i przekazali rannego załodze pogotowia ratunkowego, która udzieliła mu pomocy i zabrała do szpitala w Nowym Sączu. Jak na razie nie wiadomo,  jak ciężki jest jego stan. Kierowca, który podróżował Mercedes wyszedł z auta o własnych siłach. Pogotowie zabrało go do szpitala na badania.

- Na miejscu pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej policji, którzy m.in. przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów oraz sporządzili szkic sytuacyjny zdarzenia i dokumentację fotograficzną. Wszystkie wykonane przez nich czynności oraz prowadzone postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku - wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

[email protected], fot. PSP Nowy Sącz

Dramatyczny wypadek w Łyczance. Kierowca był zakleszczony w aucie

To cud, że nikt nie zginął! Samochody nadają się na złom. Kierowcy zostali zabrani do szpitala. Jeden z nich był zakleszczony w aucie. (Fot. PSP Nowy Sącz)
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach