Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
24/11/2020 - 19:35

Dramatyczny wypadek koło Limanowej. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką

Jedna osoba trafiła do szpitala po tym, jak minionej nocy w Strzeszycach samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Przez jakiś czas na drodze były utrudnienia w ruchu, który odbywał się wahadłowo.

To nie była spokojna noc na limanowskich drogach. Kilkanaście minut przed godziną 23, w Strzeszycach koło Laskowej doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Samochód marki Kia Ceed zderzył się z ciężarówką.

Zobacz też Powiesił się na drzewie w pobliżu torów. Do tragedii doszło w Ptaszkowej

Bardzo szybko na miejscu wypadku zjawiły się straże pożarne z Ujanowic, Laskowej i Limanowej, a także pogotowie ratunkowe i policja.

Jak się okazało, samochodem osobowym podróżowała samotnie kobieta i to ona najbardziej ucierpiała w wypadku. Ratownicy medyczni przebadali ją i udzielili pomocy, a następnie przewieźli do limanowskiego szpitala. Więcej szczęścia miał kierowca ciężarówki, który wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku i nie potrzebował pomocy medycznej.

Zobacz też Podczas prac ziemnych wykopał niewybuch. Do Starego Sącza jadą saperzy

Przez jakiś czas na drodze w Strzeszycach były utrudnienia w ruchu, który odbywał się wahadłowo.

Jak doszło do tego wypadku? Kto zawinił?

- Kierujący samochodem ciężarowym marki DAF, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki Kia i doprowadził do zderzenia - informuje Jolanta Mól z limanowskiej policji.

Sprawca został ukarany mandatem karnym. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. OSP Ujanowice)Dziękujemy za przesłanie błędu