Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 lutego. Imieniny: Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
18/11/2022 - 19:55

Dramat na przejściu dla pieszych. W nastolatkę uderzył samochód

Przechodziła na drugą stronę drogi na oznakowanym przejściu dla pieszych i wtedy właśnie rozegrał się dramat. W 18-letnią kobietę uderzył samochód. Pogotowie ratunkowe przewiozło poszkodowaną nastolatkę do szpitala.

Jesienna aura ustąpiła dzisiaj zimowej. W Małopolsce pada deszcz ze śniegiem, co sprawia, że drogi są naprawdę śliskie. W takich nietrudno o nieszczęście. Nie najlepiej rozpoczął się piątek w Limanowej. Tuż przed godziną siódmą, na ulicy Piłsudskiego doszło do wypadku. W 18-letnią kobietę, która na przejściu dla pieszych przechodziła na drugą stronę drogi, wjechał osobowy Volkswagen, którym kierował mężczyzna.

Zobacz też Z ostatniej chwili: wypadek na moście heleńskim. Zderzyły się samochody, jeden dachował

Załoga pogotowia ratunkowego, która już po chwili zjawiła się na miejscu, udzieliła pomocy poszkodowanej nastolatce, a następnie przewiozła ją do szpitala w Limanowej na dodatkowe badania.  
Policjanci ustalili, że kobieta poruszała się prawidłowo, a do wypadku przyczynił się tylko i wyłącznie kierowca Volkswagena. Mężczyzna został ukarany mandatem.

- Zimowa aura nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Opady śniegu czy marznącego deszczu powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj – przestrzegają policjanci. ([email protected] Fot. Ilustracyjna TK)Dziękujemy za przesłanie błędu