Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
12/10/2021 - 12:45

Dostawczak i osobówka zderzyły się czołowo w Cieniawie. Uszkodzony także autobus

To nie był bezpieczny poranek na sądeckich drogach. Na krajówce w Cieniawie zderzyły się czołowo dwa samochody – dostawcze iveco i osobowy opel corsa. Uszkodzony został także autobus, którym podróżowało aż czterdzieści jeden osób.

Sądeccy policjanci ustalają, jak doszło do porannego wypadku na drodze krajowej numer 28 w Cieniawie. Było kilkanaście minut po godzinie szóstej, jak zderzyły się tam czołowo dwa samochody – dostawcze iveco i osobowy opel corsa. Uszkodzony został także autobus, którym podróżowało czterdziestu pasażerów i kierowca. Na szczęście nikomu nic się nie stało.


Mężczyzna, który jechał dostawczakiem także wyszedł z tego wypadku bez szwanku. Mniej szczęścia miał kierujący oplem. Załoga pogotowia ratunkowego udzieliła mu pomocy. Poszkodowany został przewieziony do sądeckiego szpitala na dodatkowe badania.

Przez kilka godzin na krajówce w Cieniawie były utrudnienia w ruchu. Najpierw droga była całkowicie zablokowana, potem ruch odbywał się wahadłowo. Gdy policjanci zakończyli już ustalanie przyczyn tego wypadku, strażacy usunęli z drogi na pobocze uszkodzone pojazdy i ruch na krajówce został wznowiony.

Niestety to nie był jedyny wypadek, który dzisiaj rano wydarzył się na Sądecczyźnie. Około godziny ósmej do kolejnego dramatu doszło w gminie Łącko, a dokładnie w Szczereżu. Tak jak już informowaliśmy, traktorzysta, który przewoził na przyczepie piasek i cement, potrącił na wąskiej drodze rowerzystę. Około siedemdziesięcioletni mężczyzna przez długi czas był reanimowany. W ciężkim stanie został zabrany do szpitala. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. OSP Cieniawa)Dziękujemy za przesłanie błędu